sobota, 12 marca 2011

Moja biblioteczka krawiecka - część 3

No to czas na książki o patchworku (nie są do sprzedaży ;)):1. "Patchwork krok po kroku" Sharon Chambers - opis i spis treści można zobaczyć tu: http://www.ksiegarnia.meble.pl/zdrowie_i_wypoczynek/art1191.html 
Jest tam 13 gotowych projektów do uszycia, każdy opisany i wytłumaczony.
2. "Patchwork dla ambitnych" Lise Bergene - http://www.ksiegarnia.meble.pl/zdrowie_i_wypoczynek/art996.html
Bardzo fajna książka i wbrew tytułowi są tam projekty i dla początkujących i dla zaawansowanych. Przedstawiono tam różne projekty: makatki, ocieplacze, torebki, narzuty, podkładki, kosmetyczki, woreczki i in. Warto ją mieć :)
3. "Patchwork. Efektowne sposoby wykorzystania resztek tkanin" Gloria Nicol - http://www.ksiegarnia.meble.pl/zdrowie_i_wypoczynek/art179.html
Również ciekawa pozycja. Projekty są wykonane bardziej w wiejskim stylu, z wykorzystaniem tkanin "z odzysku". Pokrowce na krzesła, poduszki, kołdry, kołderki, zasłonki, torebki. Można znaleźć w niej ciekawe inspiracje.
4. "Patchwork table runners" edited by Jeanne Stauffer & Sandra L. Hatch - czyli Patchworkowe bieżniki -mój najnowszy nabytek (kupiony tu: http://www.craftfabric.pl/pl/p/Ksiazka-Patchwork-Table-Runners/388)
Książka w języku angielskim! - ale jak ktoś już troszkę zaczął szyć patchworki to polecam. Ciekawe i niespotykane projekty na bieżniki, i serwetki. Większość pokazane obrazkowo co ze sobą po kolei zszywać. Mimo, że pozycja dosyć droga, to jestem zadowolona z jej zakupu :)
5. "The Quilters ultimate visual guide" - można zobaczyć tu http://www.amazon.com/Quilters-Ultimate-Visual-Guide-Quiltmaking/dp/0875969879 (trzeba nacisnąć pod zdjęciem okładki: Search inside this book)
Książka w języku angielskim. Instrukcje obrazkowe co i jak robić. Od sprzętu po krojenie, szycie patchworków, aplikacji, pikowanie i wykańczanie taśmą/lamówką ze skosu.


4 komentarze:

makneta pisze...

Mam dwie pierwsze - dwóch ostatnich chyba zazdroszczę.

kiboko pisze...

fajne:)zazdroszczę 4 -tej pozycji, chętnie bym do niej zerknęła, 2-gą mam i podobne o niej zdanie:)
Wiolu, życzę następnych udanych zakupów

Kulinia pisze...

mam 3 na 5 przedstawionych :) i podobne zdanie, ale ja mam tak ze mi sie gusta zmieniaja i cos co na poczatku mi sie nie podoba z czasem zaczyna byc godne mojej uwagi ;)

Magiczna Fabryka pisze...

Super! Fajnie, że akurat do tych pozycji dodałaś swój komentarz. Często się zastanawiamy przy kosztownych książkach czy rzeczywiście warte są tej ceny. Oczywiście każdy może mieć swoje zdanie, zawsze jednak opinia fachowca jest bardzo przydatna. Serdecznie pozdrawiamy i dziękujemy za odwiedziny na blogu. To takie miłe:)