środa, 6 października 2010

Patchworkowa Gwiazda czyli o co chodzi?

Patchworkowa Gwiazda jest wspólnym blogiem moim, Jednoiglca, Gazyni i Maryny.
Chciałyśmy stworzyć miejsce, gdzie będzie można poćwiczyć szycie patchworków i przy okazji zdobywać nagrody. Ale do rzeczy.
Jest to blog wyzwaniowy czyli wyznaczamy sobie wyzwania czyli jakieś zadanie i potem każda szyje swoją interpretację tego wyzwania. Zawsze albo jedna z nas, albo zaproszona osoba będzie osobą prowadzącą wyzwanie czyli będzie wymyślała temat i szyła coś na ten właśnie temat. Potem reszta dziewczyn szyje swoje interpretacje. Następnie publikujemy te nasze wszystkie prace na blogu Patchworkowa Gwiazda i zapraszamy Was, drogie blogowiczki, do przyłączenia się do naszej zabawy. I tak macie miesiąc na uszycie coś na temat aktualnego Wyzwania.
Myślę, że nie tylko będziemy się świetnie bawić, ale również szkolić własne umiejętności w szyciu poszczególnych bloków patchworkowych.

W tym miesiącu powstał blog i jego wyzwanie związane jest z nazwą czyli GWIAZDĄ. Każda osoba podejmująca się wyzwania może szyć co chce i jak chce, ale musi to być patchwork w temacie "gwiaździstym".
Ponieważ jest to nasze pierwsze wyzwanie, to nie wymagamy jeszcze, żeby uszyć coś nowego. W wyzwaniu mogą brać starsze prace z gwiazdami, ale trzeba je "na nowo" opublikować na blogu z adnotacją, że bierze się w nim udział. No i oczywiście podlinkować ten post w komenterzu na blogu Gwiazdy.
W kolejnych wyzwaniach będą brały udział tylko nowo uszyte dzieła (ale o tym za miesiąc, przy nowym wyzwaniu).

Miło nam będzie jeśli każda chętna osoba zamieści na swoim blogu bannerek o naszej zabawie. Bannerki można pobrać stąd. Każdy bannerek jest od uszytej przez autorki bloga gwiazdym. Możecie wybrać sobie ten, który Wam się najbardziej podoba :). Mój już jest na pasku bocznym ;)

No to  ZAPRASZAMY DO ZABAWY !!!
.

Brak komentarzy: